Dr. Magyaródi Tímea pszichológus, egyetemi adjunktus, a II. Pozitív Pedagógia és Nevelés Konferencia előadója. Előadásáról beszélgettünk.
Milyen témájú előadást hallhatunk tőled a II. Pozitív Pedagógia és Nevelés Konferencián november 13-án?
Az előadásban a gyerek-pedagógus-szülő hármasáról lesz szó a pozitív pedagógiában. Minden szülő jóllétet kíván a gyerekeinek - kérdés, hogy a jóllét tanítható-e. Mivel a válasz (spoiler) igen, megvizsgáljuk, hogy a pozitív pedagógia koncepciója hogyan segít ebben. Ahogy azt is áttekintjük, hogy a szülők és a pedagógusok hogyan vannak jelen a boldogságra nevelésben. A hiteles, kutatásokkal alátámasztott programok, hatékonyságvizsgálatokkal megerősített gyakorlatok támogatják az iskolai nevelésben érintetteket a jóllét elsajátításában.
Miben látod a pandémia alatti és utáni helyzet legnagyobb kihívását?
A legnagyobb kihívás véleményem szerint a bizalom helyreállítása lesz - a krízis és krónikus stressz után megpróbálunk átállni a bizalom és nyugalom alapállapotába, amellett, hogy tanuljunk a pandémia alatt átélt nehézségekből, tapasztalatokból.
Mit gondolsz a saját szakterületed hogyan segíthet azoknak az embereknek, akik elakadtak a pandémia alatt mentálisan?
A pszichológusok egyfelől a társas támogatásban segíthetnek, vagy pl. a stressz- és krízismenedzsment eszköztár bővítésében.
Fontos, hogy az ember érezze, nincs egyedül a problémájával, vannak segítők és vannak erőforrások, eszközök a tovább lendülésre.
Milyen reményed, üzeneted van a jövőre? Miről fogunk konferenciát tartani 2022 novemberében?
A konferencia témája talán a reziliencia lehet majd - az a feladatunk, hogy a nehézségekből, azok megoldásából is tudjunk erőt meríteni, és ha elhajlunk, felállni.
AZ INGYENES ONLINE KONFERENCIÁRA IDE KATTINTVA TUDSZ REGISZTRÁLNI!