Tali Sharot a kognitív idegtudomány professzora, ami olyan tudományágak közötti átfedésekkel foglalkozik, mint a fiziológiai pszichológia, a kognitív pszichológia és neuropszichológia.
Előadásában is ezeken a határterülteken jár, amikor az optimizmus lélektanát boncolgatja és arra keresi a választ, hogy vajon jó dolog-e az optimizmus, amelyre való képesség mindannyiunkban megvan. Ez nem jelenti azt, hogy azt hisszük, hogy valami csoda folytán majd minden jó lesz, de azt igen, hogy rendelkezünk azzal a képességgel, hogy elérjük ezt.
Felteszi azonban a kérdést, hogy vajon jó-e nekünk az, hogy optimisták vagyunk?
Egyes elméletek szerint a boldogság titka az alacsony elvárásokban rejlik, mert ha nem kapjuk meg, akkor nem leszünk csalódottak, ha viszont mégis elérjük, akkor boldogok leszünk.
Döbbenetes eredményre jut.
- Bármi is történik végül, akár sikerül, akár nem sikerül elérni valamit, a nagy elvárásokkal teli emberek mindig boldogabbak, mert minden esemény attól függ, hogy hogyan értelmezzük azt.
- Függetlenül a dolog kimenetelétől már maga a várakozás is boldoggá teszi a várakozót.
Ha nem lennénk mindannyian túlzott optimisták, akkor mind egy kicsit depressziósak lennénk és akkor mindent sötétebben látnánk, mint amilyen. Vagyis az optimizmus megváltoztatja a szubjektív látást.
Az optimizmus legmeglepőbb előnye talán: az egészség.
Arra, hogy hogyan tartsuk fent az optimizmust és hogyan befolyásoljuk az agyunk működését is mutat példákat előadásában, amelyhez nagyon jó szórakozást kívánunk!